OBSERWACJA OSÓB

Obserwacja osób to najczęściej zlecana czynność dla prywatnego detektywa. Polega ona na utrzymywaniu w zasięgu wizualnym osoby pozostającej w zainteresowaniu. Oczywiście najważniejsze jest tutaj to, aby ten kontakt był jednostronny. To znaczy, aby figurant nie zdawał sobie sprawy z tego, że ktoś obrał go sobie za cel swojego zadania.

Biuro detektywistyczne realizując czynności polegające na obserwacji osoby stosuje różne sposoby i środki techniczne, które z jednej strony mają podnieść skuteczność obserwacji, a z drugiej strony zapewnić wyższy poziom konspiracji prowadzących sprawę detektywów. Dlatego coraz częściej wykorzystujemy w swojej pracy nowoczesne, ale w pełni dozwolone środki techniczne, takie jak wysokiej jakości kamery, noktowizory i inne.

obserwacja osób

Biuro Detektywistyczne realizuje czynności obserwacji przeważnie w toku prowadzenia spraw związanych z dokumentowaniem niewierności czy ustalania majątku wskazanej osoby. Tego typu aktywność podejmowana jest także przy poszukiwaniu osób ukrywających się lub dokumentowaniu zachowań o charakterze przestępczym.

Podsumowaniem czynności jest dokładna dokumentacja fotograficzna lub filmowa, oraz bardzo szczegółowy opis aktywności figuranta w określonym przedziale czasowym zgodnie
z zapotrzebowaniem zleceniodawcy.